TÁBOROVÁ ZÁKLADNA

AREÁL HORKA II

Tábořiště se nachází v hezké přírodě mimo civilizaci. Areál najdete na rozhraní katastru obcí Horka II a Vlastějovice u Zruče nad Sázavou. Celý tábor lemuje z jedné strany řeka Sázava, která nám během letních dnů skýtá příjemnou úlevu od horka, a z druhé strany lemuje tábor jehličnatý les. Je to okolí přesně stvořené pro táborové vyžití.

Areál se již řadu let využívá k letním táborovým pobytům. Děti jsou ubytovány v chatkách po čtyřech, kde si společně užijí správné táboření ve spacácích. Chatky jsou rozdělené na dívčí a na chlapecké. Táborová základna obsahuje 25 chatiček pro čtyři osoby. Dále k vybavení tábora patří zděná budova se sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou a zázemí zdravotníka. Součástí tábora je také dobře vybavená kuchyň a velká jídelna, která může sloužit i jako hlavní společenská místnost. Pro tyto účely ji využíváme hlavně při nepřízni počasí. Přímo na tábořišti je umístěno travnaté fotbalové a volejbalové hřiště, pingpongový stolů a basketbalový koš. Samozřejmostí je ohniště, kde se rádi večer scházíme a zpíváme táborové písničky v doprovodu kytary.

Řeka Sázava nám poskytuje řadu možností k letním radovánkám. Hry na vodě i ve vodě jsou nedílnou zábavou v parných letních dnech. Využíváme malý soukromý přístav, který je součástí táborového areálu. Do řeky jsou dva možné přístupy, jeden je pro lodě a druhý po schodech pro děti. Mezi lodní vybavení patří šest kánoí, dvě čtyřmístné pramice, jedna šestimístná pramice a jedna veslice, dále 25 pádel a samozřejmě dostatečné množství záchranných vest. Vodácký výcvik vždy vede zkušený instruktor vodních sportů.

Snadná dostupnost z dálnice D1 (10 km).V okolí tábora se nachází koupaliště (1 km), a vlaková zastávka (2 km) a historické město Zruč nad Sázavou (3 km).

ADRESA TÁBORA

DT Švanda

Horka II

285 22 Zruč nad Sázavou

DOPISY DO TÁBORA

DT ŠVANDA

Jméno táborníka

Horka II
285 22 Zruč nad Sázavou

Elektronická pošta:

dtsvanda@seznam.cz

Předmět: Jméno táborníka

DT Švanda, z.s. × Poláčkova 3 × 586 01 Jihlava × Mobil: +420 721 735 520 × E-mail: dtsvanda@seznam.cz